GENEL YAYINLAR

Cafecanli.com, basitçe tanımlamak gerekirse, bir görüntülü görüşme platformudur. Cafecanli.com üzerinde, "Genel Yayın" adını verdiğimiz yayın odalarına, hesabında kredi olsun olmasın, üyelik tipine bakılmaksızın her üye, ücretsiz katılım sağlayabilir. Genel yayınlardaki topluluk kuralları aşağıdaki gibi belirlenmiştir.


1. Müstehcen görüntü veya yazışmalara hiçbir şart altında izin verilmez.

2. Yayıncı veya üyelere karşı yapılan hakaret, küfürlü konuşma ya da yazışmalar, süreli ceza ya da hesap kapatma ile sonuçlanır.

3. Herhangi bir yayıncı ya da üyenin kişisel bilgilerinin veya birebir görüşme içeriklerinin paylaşılması, hesap kapatma ile sonuçlanır.

4. Yayıncılar birkaç saniye haricinde ekranı boş bırakamaz, başka görüntü içeren bir yayını ekrana yansıtamaz.

5. Siyaset ve inanç gibi hassas içeriklerin tartışma konusu olması önerilmediği gibi konuşma ya da yazışmada geçen, suç unsuru teşkil edecek herhangi bir yazışma veya söylem, üye ve yayıncının kendi sorumluluğundadır.

6. Herhangi bir marka ya da ürünün tanıtımının yapılmasına izin verilmez.

BİREBİR GÖRÜŞMELER

Yayıncı ve üyelerin, Cafecanli.com yönetici ve yayın sorumluları dahil kimsenin müdahalede bulunamadığı, karşılıklı, canlı, sesli ve görüntülü görüştükleri yayına "Birebir Görüşme" adını verdik. Birebir görüşmelerdeki yayınlar sadece üye ve yayıncı tarafından görüntülenmesine karşın, yazışma logları gelecekte yaşanabilecek hukuki bir süreçte kullanılması amacıyla tarafımızdan saklanır. Birebir Görüşmelerdeki topluluk kuralları aşağıdaki gibidir.


1. Görüşmelerde yapılacak, Türk Ceza Kanunu'na aykırı her türlü yazışma, söylem ve görüntüden yayıncı ve üyeler sorumlu olup, tespiti hesap kapatma içeriklerin sonuçlanır.

2. Birebir yapılan görüşmelerde, herhangi bir cihaz ile ekran görüntüsü ya da kayıt almak yasalarımızca suç olup, tespiti hesap kapatma ile sonuçlanır.

HUKUKİ BİLGİLENDİRME
  • Kameralı sohbet sitelerinden biri olan CafeCanli.com ve ilgili tüm alt alan adlarında faaliyet gösteren sitemiz, 5651 sayılı yasa uyarınca "YER SAĞLAYICI" olarak faaliyet yürüttüğünden, TÜM ÜYELERİMİZ sitemizde "İÇERİK SAĞLAYICI" sıfatıyla faaliyet yürütmektedirler. Bu nedenle TCK 5651 sayılı yasa kapsamında yaptıkları tüm eylemlerden üyelerimiz kendileri sorumludur. Görüntülü Sohbet ve Canlı Sohbet sitesi olan CafeCanli.com; üyelerinin sağladığı hiçbir içerikten, yazışmalarından, sesli/videolu/görüntülü görüşmelerinden ve eylemlerinden sorumlu tutulamaz.